skip to Main Content
0 (212) 212 12 89 pbx info@dizayntech.com.tr
Hp Lazer Yazici
Hp Lazer Yazici Lazer Printer Onarimi 01 Lazer Printer Onarimi 02 Lazer Printer Onarimi 03

Lazer Printer Onarımı

Lazer Printer Tamiri

Lazer Yazıcılar Onarımı

Lazer Printer Toneri

Lazer Printer vuruşsuz bir yöntem kullanırlar. Lazer yazıcılarda kullanılan baskı yöntemi fotokopi makinesindekine benzer Lazer yazıcılar satır satır yazmak yerine sayfa sayfa yazarlar. Sıklıkla Lazer yazıcı üreticileri Fotokopi makinesi üreticilerinin mekanizmalarını kullanırlar. Örneğin Hewlett Packard lazer yazıcıları Canon Fotokopi makinelerinin baskı mekanizmalarını kullanarak yapılır.

DizaynTech Elektronik Labaratuarı

Eğer bu yazıcılardan birine sahipseniz tonerini bir Canon fotokopi makinesinin kartuşuyla değiştirebilirsiniz. Lazer yazıcı bütün sayfayı bir kerede basmak için geniş bir bellek kullanır. Lazer yazıcılardaki ROM basılacak dökümanın tam sayfa bir haritasını oluşturur. Bir bit haritası lazer ışını darbeleri ile sonra bu lazer ışını bir sıra aynadan yansıyarak ışığa duyarlı dönen bir silindir üzerine düşürülür. Lazer ışını silindiri tarayarak basılı alanları elektriksel olarak nötr hale getirir. Negatif yüklenmiş toner tozu nötr alanlara yapışır, negatif yüklü alanlara yapışmaz. Merdanenin sıcaklığı karakteri oluşturan noktaların kağıda geçmesini sağlar.

Grafik çıktılar Lazer yazıcıların zayıf taraflarını ortaya çıkarır. Bir lazer çıktısı alabilmek için bütün resmin yazıcıya yüklenmesi gerekir. Yazıcı baskıya geçmeden önce bir boyutta bir verinin tamamını saklamak zorundadır. Buna göre yüksek çözünürlüklü bir sayfa grafik çıktısı için 1MB yazıcı belleği yeterli değildir. Yazıcının da kendi işletim sistemi bir belleğe ihtiyaç duyar. Lazer yazıcılar sürekli form yazıcı kâğıdı kullanmazlar.

Lazer Yazıcıda Dikkat Edilecek Ölçütler;

Yazıcının dakikada basabildiği sayfa sayısı (hız), Bir sayfa düzenleme dili ile (PostScript ya da PCL) uyumlu çalışıp çalışmadığı, Baskı yapabileceği kağıt türleri, Kağıt üzerinde maksimum baskı alanı, Basabileceği font sayısı, Yazıcının belleğinin büyüklüğü Network ortamında paylaşıma açık olup olmadığı, toner ömrü, fiyatı.

Lazer yazıcıların hızı ppm (page per minute: dakikadaki sayfa sayısı) ile ölçülür. Bir yazıcının hızında iki farklı ölçüt söz konusudur. Bunlardan birinci sayfanın görüntüsünün bellekten hazırlanıp basılması, ikincisi ise aynı sayfanın birkaç dakika içinde arka arkaya kaç kez basılabileceği.

Basılacak sayfanın bir görünümü, basımdan önce yazıcının belleğinde oluşturulduğu için bir lazer yazıcının en azından 4 MB belleğe ihtiyacı vardır. (300 dpi’lik bir sayfa bile 1.5 MB bellek gerektirmektedir)

DizaynTech en çok tecrübesi olduğu yazıcılar

Canon Yazıcı tamirinde ve bakımında firmamız sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. Canon marka tüm yazıcıların marka ve model ayırt etmeksizin hizmet vermekteyiz. Yaptığımız cihazların yedek parçaları firmamız da mevcuttur Firmamızda Yapılan tüm cihazların garantileri mevcut olum firmamız yapılan cihazların bakımları ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Hp Lazer Yazıcı tamirinde ve bakımında firmamız uzman kadrosu ve tecrübesi ile sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır.

DizaynTech Elektronik Labaratuarı;

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde çok yaygın olarak kullanılan ve kullanımı hızla yayılan printer,
meydana gelebilecek yazılımsal ve donanımsal sorunlarıda beraberinde getirmektedir.
Bu alandaki eksikliği gidermek siz değerli müşterilerimizin problemlerine çözüm sunmak adına profesyonel printer kadromuzla kaliteli ve hızlı hizmeti 20 yıldır veriyoruz.
DizaynTech Elektronik Labaratuarında tüm Marka ve Model Yazıcıların tamir ve bakım işlemlerini parça garantili olarak yapmaktayız.
Hızlı ve Ekonomik Yazıcı Tamirinde tüm türkiyeye Servis vermekteyiz.

Printer / Yazıcı Tamiri

 

Back To Top