skip to Main Content
0 (212) 212 12 89 pbx info@dizayntech.com.tr
Aku Degisimi Ve Satisi 01
Aku Degisimi Ve Satisi 01 Aku Degisimi Ve Satisi 03 Aku Degisimi Ve Satisi 02

Akü Değişimi ve Satışı

Akü Değişimi ve Satışı

Ups Akü Değişimi

UPS ( Kesintisiz Güç Kaynağı “Akü Değişimi” ) kurum ve kullanıcıların vazgeçilmez koruyucu kalkanlarındandır.
Elektrik kesintilerinde firma bünyesinde her ne kadar jeneratör olsa dahi jeneratörün devreye girmesi 8 saniye gibi bir süre olacağından,
bilgisayarın veya diğer ekipmanların kapanmaması için UPS kullanıcılar için vazgeçilmez bir üründür.
UPS ler basit mantıkla içlerinde Kuru tip aküler ile çalışmaktadır.
Bu aküler belli bir süreden sonra ömrünü yitirmekte olduğundan akü değişimi güç kaynağı kullanıcıları için kesin çözüm ve maliyeti neredeyse yeni
UPS lere göre 4/1 oranındadır.

Ne zaman Akü değiştirmeliyim

Ups kaynakları genelde akülerin ömrü bittiğinde bir sorun yaşar. Ups tamir bu zamanda önemlidir. Aküden kaynaklı bir sorun varsa o zaman aküdeki artı uçları çıkarın. Voltametredei gerilimi ölçmeniz gereklidir. Bunu yaptığınızda çok hızlı bir şekilde volt değeri düşüyorsa akünüzün ömrü de bitmiş olur.

Genellikle Kuru tipi akülerin ömürleri uzun olur ama zaman her zaman galip gelir. Akü değiştirken en önemli husus Akü Kalitesi ve kutupların doğru takılmasıdır.

Karmaşık bir UPS ye sahip değilseniz kendiniz bile değişimi 3-5 dakikada gerçekleştirebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz bir uzmana getirmeniz yönünde olucaktır.

Ups Akü değişimi ve Ups Tamiri

Online Kesintisiz Güç Kaynakları başta olmak üzere
Line-Interactive Kesintisiz Güç Kaynakları
Kuru Tip Aküler
Servo Voltaj Regülatörleri
Mikro İşlemcili Voltaj Regülatörleri
Statik Voltaj Regülatörleri, Akü Şarj Redresörleri
Marine Tipi Akü Şarj Redresörleri, Switch Mode Güç Kaynakları
İnverterler
Kombi Güç Kaynakları, Motor Koruma Sistemleri
DC Güç Kaynakları
Kuru Tip Trafolar
İzolasyon Trafoları

UPS sistemlerinin düzenli olarak akü bakımlarının yapılmasının sağladığı en önemli fayda zayıflamış olan akülerin erken teşhis edilebilmesidir. Güç koruma sistemlerinin en önemli parçalarından olan akü gruplarındaki akülerin arızalı olanlarının erken teşhis edilerek değiştirilmesi akü bloğunun ansızın enerjisiz kalmasını engelleyerek sisteminizin güvenli alanda çalışmasını sürdürmesine yardımcı olur.
Eğer yedek aküler satın alınmaz ise, arızalı veya zayıflamış olan aküler tüm güç koruma sisteminizin tamamını riske atacaktır.

DizaynTech marka bağımsız şekilde sistemlerine uygun olan, geniş bir ürün yelpazesi ile en uygun ve kaliteli akü değişim hizmetini sunuyoruz.

Telekominikasyon tesisleri, UPS’ler, DC sistemler, acil aydınlatma, Sunucu odaları, Data Center, Hastaneler, Fabrikalar, üretim tesisleri, Yatcılık, Askeriye, güvenlik ve alarm sistemleri

Back To Top