skip to Main Content
0 (212) 212 12 89 pbx info@dizayntech.com.tr
Hard Disk Tamiri
Hard Disk Tamiri Ssd Hdd Hdd Onarimi Ve Degisimi 02 Hdd Onarimi Ve Degisimi 01 Hdd Onarimi Ve Degisimi 03

HDD Onarımı ve Değişimi

Hard Disk Kart Tamiri

Hard Disk Tamiri

Hard Disk Elektroniği

SSD Disk Tamiri

HDD Onarımı ve Değişimi

Tüm marka model hdd tamiri değişimleri ve ya sorunları konusunda notebook, aynı zamanda ssd tamiri ve masa üstü bilgisayarınızı veya all in one bilgisayarınızı güvenli bir şekilde sıfır yada ikinci el olarak değişimlerini servisimizde yaptırabilirsiniz.

HDD tamiri Günümüz dünyasında bilginin değeri teknolojinin gelişmesiyle aşırı derecede önem kazanmaktadır. Bir bit değerinde bir bilginin değeri düşünce sınırlarını bile aşıyor.
Bilgi kayıpları bazı durumlarda aşırı derecede sıkıntı yaratabiliyor ve bunun sonucunda inanılmaz ekonomik kayıplara yol açabilmektedir.
Data kurtarma (veri kurtarma), çok meşakketli ekonomik olarak çok pahalı iştir, özel teknoloji ve data kurtarma (veri kurtarma) konusunda büyük bilgisi olan mühendis ve veri uzmanları gerektirir.
Çok sık rastlanan, şirketler, genellikle kişiler bilgilerini kaybettiği zaman bilgisayar tamiratı yapan kişi ve kuruluşlarına başvururlar.
Fakat bu tamir servisleri genenllikle kaliteli bir şekilde bilgilerinizi kurtarmasını ve en önemlisi bilgilerinizin güvenliği ve gizliliğini sağlayamazlar.
DizaynTech olarak HDD arızalarını girerebilir bios değişimi pcb kart değişimi yaparak motorları güvenli bir şekilde değiştirip diskin çalışmasını sağlamaktayız data kurtarma ayrı bir kapsamdır. bizimle irtibata geçerseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

DşzaynTech veriyi kaybetme şekli nasıl olursa olsun:
– Veriyi silme
– Diski formatlama
– Disk bozulması
– Kart yanması
– Bios bozulması
– Motor Arızaları
– Kafa Arızaları

Ve akla gelebilecek her türlü kaza sonucu oluşan bozulma ve arızalı disklerin arızalarını labaratuar ortamında ( Clear Rom ) gidermektedir..

hdd tamiriEn çok başvurulan veri kayıplarını şöyle sıralayabiliriz;

Düşme veya darbe sonucu çalışmayan diskler,
Sunuculardaki disklerden bir veya bir kaçının arızalanması sonucu RAID yapısının çökmesi
Dosyaların bir virüs veya hacker tarafından şifrelenmesi
Yedek almadan yanlışlıkla format atılmış diskler
Yanlışlıkla veya sabotaj şeklinde silinen datalar
Bozuk veri tabanları ( Sql Server, Acces , Outlook vs..)
Hard disk, bilgisayardaki kalıcı veri depolama birimidir. Çoğu kullanıcı için hard disk, bir bilgisayarın en önemli ancak en bilinmeyen parçasıdır ve aynı zamanda bilgisayardaki en hassas yapılardan biridir. Kullanıcılar yeterli bilgiye sahip olmadığında veya teknik nedenlerden dolayı hard disk arızasıyla karşılaşabilir. Bu durum ise sizin için önemli veri kayıplarına neden olabilir. Ancak, çeşitli hard disk veri kurtarma yöntemleri ile sorununuz halledilebilir.

Genel Olarak Çözüm Sağladığımız Harddisk Sorunları ve Arızaları:

Okuyucu Kafa Arızaları
Motor Sıkışması Arızaları
Elektronik Kontrol Kartı Arızaları
Bad Sector Arızaları
Hard Disk Tanınmama sorunu
Formatlanmış /Silinmiş Hardiskler

ssd tamiri Bozuk bir harddisk tamir edilir mi?

Harddiskler hassas ve tamiri zor cihazlardır. Ancak tamir edilemeyeceği anlamına gelmez bu durum.
İçerisinde bazı parçalar tamamen işlevini yitirse bile yenisi ile değiştirmek koşulu ile tamiri yapılabilmektedir.
Harddiskler çoğunlukla kafa atma sebebi ile arıza yapabilirler. Bu diskleri okuyan okuyucu kollar ile alakalı problem olduğunu gösterir.
Garip tıkırtı ve sesler çıkaran, sık sık bilgisayarınızın donmasına, kilitlenmesine ve aşırı yavaş çalışmasına sebep olan, gürültü ile çalışan harddiskler mutlaka kapatılmalı ve kullanılmamaya çalışılmalıdır. Bu tip arızalar harddisk çalıştıkça daha fazla sorun ve arızalara sebebiyet verecektir. Kalıcı veri kayıplarına ve ağır hasarlara bile neden olabilirler.
Böyle üzücü bir durumla karşılaşmamak için harddiski kullanmamanızda fayda var. Tamir işlemi ise mutlaka işin uzmanı kurumlar tarafından yapılmalıdır.
Bilgisiz kişilerin harddiskleri kurcalaması arızaların büyümesine neden olabilir. Bozuk parçanın hangisi olduğunu anlamak, anlaşılsa bile doğru müdahaleyi yapmak sadece bu işi çok iyi bilen kişiler tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Arızalı harddisklerin tamiri içerisindeki verilerin kurtarılması açısından çok çok önemlidir. Harddiskin içindeki verileri kurtarmak için bazı durumlarda harddisk tamir edilir ve verilere ulaşılmaya çalışılır.
Harici harddiskler için de durum bunun aynısıdır tek başlarına çalışmaları ayrı bir sistem olduğunu göstermez. SSD ve diğer depolama birimleride benzerdir.
Ana Faktör elektronik tamiri bios ve diğer elektroniğin doğru tesbit ve tamirinden geçmektedir.

hard disk tamiri

Bozulan harddiskimi evde kendi imkanlarım ile tamir edebilir miyim?

Harddisk tamirini evde kendi imkânlarınız ile yapmamanızı öneririz. Bu cihazların tamiri pek kolay değildir ve büyük özen ile hassasiyet gerektirir.
Yapılacak yanlış bir müdahale problemin büyümesine ve verilerinizi bile kaybetmenize gidebilecek kadar büyük kayıplar yaşamanıza neden olabilir.
Harddiskinizde anormal bir durum gözlemlerseniz, çalışırken çok gürültü yapıyorsa, garip sesler çıkartıyorsa, bir çınlama sesi duyuyorsanız, bilgisayarınız harddiskten kaynaklanan donmalar yaşıyorsa ve hatalar veriyorsa harddiskiniz ya arızalıdır ya da arıza yapmak üzeredir.
Bazı arızalar harddiskin çalışmasını durdurmaz. Harddiskiniz bir süre daha o halde çalışmaya devam edebilir ama bu hiç tercih edilen bir durum değildir. Çünkü çalışmaya devam ettikçe problem büyüyebilmektedir. En kısa sürede servise başvurarak arızanın giderilmesini sağlamanızı tavsiye ederiz.

İşim gereği sürekli taşınabilir harddisk kullanmam gerekiyor. Herhangi bir harddisk arızası yaşadığımda bana harddisk tamir maliyetlerinin oldukça fazla olduğu söylendiği için 2 tane taşınabilir harddiskimi kaldırıp bir köşeye koymuştum. Ancak sizinle iletişime geçip taşınabilir harddiskini tamir ettirmiş olan bir arkadaşımdan aslında tamir masraflarının bana önceden söylendiği gibi çok da fazla olmadığını öğrendim. Taşınabilir harddisklerim bozulup bir köşeye kaldırılalı uzun zaman olsa da, onları tamir ettirip faydalanmak istiyorum. Her arızalı harddisk tamir olur mu?

ssd disk tamiriElbette istisnai durumlar haricinde her arızalı harddisk tamir edilebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir detay var. Harddiskler birçok farklı nedenden ötürü arızalanabilmekteler.
Bazı durumlarda küçük müdahalelerle arızalar giderilebilirken bazı durumlarda ise maliyetler oldukça yüksek olabilir. Bu da her arızalı harddisk tamir maliyeti, her arıza durumuna göre farklı olacaktır anlamına gelir.
Konuyu açmak gerekirse yazılımsal nedenlerle oluşan harddisk arızalarında sadece programlarla müdahalede bulunarak arızalar giderilebilirken, fiziksel hasardan dolayı oluşan harddisk arızalarında ise iç donanım parçalarından arızalananları yenileriyle değiştirerek arızalar giderilmektedir.
Bu nedenle harddisklere yapılan donanımsal müdahaleler, yazılımsal müdahalelerden daha maliyetli olacaktır.

 

 

Elektronik Kart Tamiri

Back To Top