skip to Main Content
0 (212) 212 12 89 pbx info@dizayntech.com.tr
Mentese Onarimi Ve Degisimi 01
Mentese Onarimi Ve Degisimi 01 Mentese Onarimi Ve Degisimi 02

Menteşe Onarımı ve Değişimi

Notebook Menteşe Onarımı ve Değişimi

Notebook Menteşe Tamiri

Notebook Menteşe Onarımı

Notebook Menteşe Tamiri; Ekran ile ana gövde arasındaki bağlantıyı sağlayan ekipmanlardan menteşeler, notebookların en çok hasar gören birimlerindendir. Ne kadar titiz kullanılırsa kullanılsın sürekli açılıp kapanmaya bağlı olarak yıpranan menteşelerinizin ister onarım ister yeni parçalar ile değiştirme işlerini DizaynTech Bilişim’de çözebilirsiniz.

Notebook menteşe tamiri, laptop menteşe kırılması, dizüstü bilgiayarlar da en çok arızalanan parçalar arasında ikinci sırada yer almaktadır.

Laptop menteşeleri bir kaç farklı materyalden üretilmektedir, bunlardan bir kaçı şöyledir;

  • Döküm adı altında yer alan döküm menteşeler
  • Pirinç malzemeden yapılan pirinç menteşeler
  • Alüminyum malzemeden yapılan alüminyum menteşeler

Bazı notebook menteşeleri yapıları itibari ile tamiri mümkün olmamaktadır, bu yüzden değişimleri gerekmektedir, eğer tamir edilip teslim edilirlerse çok kısa zaman içerisinde yine aynı şekilde arıza tekrarı yaşanmaktadır.

Notebook bilgisayarınızın menteşesi kırılması durumunda bilgisayarınızı sabit konumda tutarak diğer aksamlarına zarar vermemesi için teknik servise götürmeniz laptopunuz için en doğrusu olacaktır.

Menteşe Takımlarının Değişmesini Gerektiren Durumlar

Menteşe takımı, Menteşe kasayı ayırıyor, Kasa ile bitişme noktasından kırıldı, ekran dik durmuyor arkaya düşüyor, sağ ve sol menteşe takımı, sol menteşe, sağ menteşe, menteşe kırıldı, hp laptop menteşe değişimi, menteşe sertleşti, menteşe yerinden çıktı, hp laptop ekranı koptu, hp laptop ekran ikiye ayrıldı gibi durumlarda menteşe değişimi yapılması gereke bilir.

Bu Sorunu Yaşayan Kullanıcıların Google Arama Motoruna yazdıkları arıza cümleleri :
Notebook menteşe kırıldı
Laptop menteşe arızası
Notebook menteşe tamiri
Laptop Menteşe Onarımı
Notebook Menteşe değişimi
Dizüztü bilgisayar Menteşe Arızası

 

 

 

Back To Top