skip to Main Content
0 (212) 212 12 89 pbx info@dizayntech.com.tr
Ram Onarimi Ve Degisimi 01
Ram Onarimi Ve Degisimi 01 Ram Onarimi Ve Degisimi 02 Ram Onarimi Ve Degisimi 03

Ram Onarımı ve Değişimi

ram tamiriRam Onarımı ve Değişimi

Ram Tamiri

Ram Değişi

Notebook Rem Upgrade

PC Rem Upgrade

ram değişimiCihazınızın RAM’leri yani bellekler notebook,masaüstü yada all in one cihazların işleyişlerini sürdürmeleri açısından en temel parçalardan bir tanesidir ve Bazen ram tamiri yapılabilir. RAM’de yaşanan çeşitli sorunlar ve arızalar nedeniyle DizaynTech olarak cihazınıza uygun bir fiyatla yeni bir RAM taktırabilir yada yetersiz bellek sorunları için de RAM Upgrade işlemleriyle size en iyi hizmeti alabilirsiniz.

DizaynTech Elektronik Labaratuarında sık sık kaarşılaştığımız sorunlardan bir tanesi rem sorunlarıdır. Genel olarak Remlerden kaynaklandığını düşündüğümüz sorunun anakart yada anakart üzerinde slotlardan olduğunu yaşamaktayız. Açıklama yazılarımızda arızaların nedenlerine ve çözümlerine yer vermekteyiz. Genellikle sorunlar ağır elektronik hatalardan kaynaklanır.
Bu durumda bizleri aramanız veya destek almanızı öneriyoruz.

Ram Arızaları

ram onarımı

Ram arızaları da işlemci arızaları gibi çözümü değişim yoluyla çözülecek arızalardandır.
Notebook da ram en genel kullanım alanı olan parçadır. Notebookunuzu desteklediği ram, sd, ddr, ddr2, ddr3 gibi ramlardan biriyse bu genellikle birçok modelde ortak kullanılan ramdır.
Arıza durumunda kolayca temin edilebilecek parçadır. Yalnız bazı notebooklar bazı ramlarla çalışmaz, ram seçerler.
Hangi notebookun hangi marka ramla çalıştığına üreticinin kitapçığından ya da web sitesinden bakılabilir veya yetkin bir teknik servisten bilgi alınabilir.
Ram arızaları genellikle dosya kopyalama hataları, işletim sisteminin kararsız çalışması ve hatalar vermesi ve notebookun mavi ekrana düşmesi, kilitlenme şeklinde kendini gösterir.
Yalnız aynı arızalar notebook un sabit diskinde oluşan bozuk sektörden, veya anakarttan da kaynaklanabilir. Bu tür bir arızayla karşılaşırsanız sorunun net tespiti için servis desteği isteyiniz.

Genelde Karşılaşılan Ram Sorunları ve arama Başlıkları

rem tamiriBilgisayar ram arızası, bilgisayar ram tamiri, bilgisayar ram tamircisi, bilgisayarda ram ne işe yarar, ram nasıldır, ram nedir, ram değişimi, ram nasıl değişir, ram markaları,
Bilgisayarınızı açtığınızda “biip” şeklinde bir ses duydunuz!
Derhal RAM ‘ın yerine tam olarak oturup oturmadığını kontrol edin.
Probleminiz hala çözülmedi ise RAM’ ın takılı olduğu slotu değiştirin.
Bu da probleminize çözüm olmadıysa bilgisayarınız boot olurken ekranda RAM miktarını sayan bir bölümü var.
Bazen 2 ram takılı ise 1 tanesini görüyor olabilir Ör: 1956421 kb gibi bir bölüm görüyorsanız ve bu bölümü bilgisayar tamamlayıp geçiyorsa RAM’ ınız sağlam demektir.
Geçmiyorsa yeni bir RAM gerekecektir veya ana karttın slotunda sorun vardır. Başka bir sorun da anakarttan kaynaklanabilir. Bu gibi durumlarda bizi arayınız.

 

ram değişimi

 

Back To Top