skip to Main Content
0 (212) 212 12 89 pbx info@dizayntech.com.tr
dot-matrix-printer-onarimi Dot Matrix Printer Onarımı

Mevcut yazıcı türleri içinde en ucuzu olduklarından en yaygın kullanılan yazıcılardandı …

inkjet-printer-onarimi İnkjet Printer Onarımı

Marka bağımsız baskı sistemlerinde mürekkep püskürtmeli yazıcı Tamiri …

lazer-printer-onarimi Lazer Printer Onarımı

Lazer yazıcılar renkli, siyah beyaz yazıcı tamiri

all-in-one-printer-onarimi All in One Printer Tamiri

Her marka Lazer veya inkjet yazıcılarınızda.

pos-yazici-onarimi Pos Yazıcı tamiri

Barkod Yazıcı, Barkod Okuyucular, Pos Yazıcılar, El Terminallleri ve çevre birimleri tamiri

plotter-baski-makinesi-onarimi Plotter Baskı Makinesi Tamiri

Plotter Baskı Makinesi Tamiri Arızalı dijital baskı makinası …

Yazıcı TamiriElektronik Laboratuvarımızda verdiğimiz Yazıcı Hizmetleri

Lazer Yazıcı Tamiri

Inkjet Yazıcı Tamiri

Dotmatrix Yazıcı Tamiri

Barcod Yazıcı Tamiri

All in One Yazıcı Tamiri

Yazıcı Tamiri

Tüm marka ve model yazıcı ‘ların onarımı yapılmaktadır ve yedek parça temini firmamız tarafındansağlanmaktadır.

Fuser film, Press Roller, Pickup Roller, Seperator Pad, transfer belt, ana kart muhtelif dişlileri temin edilir.

Tüm marka printerlere muadil garantili Tonerleir stoklarımızda mevcuttur.

Onarımı tamamlanan ürünlerin 3ay – 2yıl arasında parça garantisi verilmektedir.

Yazıcılarınız adresinizden alınır ücretsiz arıza tesbiti yapıldıktan sonra tarafınıza onay maili atılır. Onayınız doğrultusunda tamir edildikten sonra tekrar adresinize teslim edilir.

Lazerjet yazıcıların toner dolumunda, iyi ürün kullanımı cihazın ömrünü açısından önemlidir.

Size detaylı hazırlanmış cihazınız ile ilgili bir rapor sunulur. Onaylamanız dahilinde yazıcınızın onarımı yapılır.  “onaylanmayan yazıcıdan herhangi bir arıza tesbit ücreti talep edilmez. Yazıcınız rapor onaylandıktan sonra en kısa sürede onarılarak ilk günkü performansında size teslim edilir.”

Tamirini Yaptığımız Yazıcıların Markaları

yazici-markalari

Yazıcı (Printer) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Printer - Yazıcı

Yazıcı – Printer

Yazıcı / Printer, kısaca dijital de yer alan herhangi bir belge, resim veya çizimin çıktısını almamızı sağlayan donanımdır. Yazıcılar / Printer bilgisayarda oluşturduğumuz her türlü dijital doküman oluşturulmuş belge, Teknik çizim, Resim, Fotoğraf, teknik çizimlerin kağıda çıkartılması için kullanılır. Yazıcı/Printer hızı, yazdırmak için seçilen sayfaları hangi hızda basabileceğini denetler.
Dijital ortamdan sayfaya yazma hızı sayfa/dakika, (page per minute-ppm) şeklinde ölçülür. Yazıcı/Printer çözünürlüğü

baskı kalitesini belirler. Çok yüksek çözünürlüklü, ayrıntılı Fotoğraf/Resim oluşumunu sağlar. Yazıcı çözünürlüğü inç” başına (2.54 cm) nokta birimiyle (dpi) ölçülür. Sık sık bizlerin kullandığı 300 – 600 dpi ’lik bir çözünürlük günlük işler için yeterli görülmektedir.

Yazıcılar hız ve çalışma şekillerine göre birbirinden farklıdır.

Yazıcı çeşitleri:

Dot Matrix YazıcıNokta Vuruştu (Dot matrix) Yazıcılar:

Kâğıdın üzerine bir yazı şeridi yardımıyla birçok küçük nokta vuruşu ile çalışır. Bu tip yazıcılar en düşük fiyatlı yazıcılar olarak görülsede bunların çok hızlı yazabilen ve çok pahalı tipleri vardır.
Kullanıldığı alanlar ise pratik yazdırma olarak düşünüşsede genel olarak çok nüsha çıktılarda, en sık olarak da çok nüsha faturairsaliye yada çok nüshalı belgelerde tercih edilmektedir yada yazar kasalar ve bunlara benzer bir çok alanda kullanılmaktadır.

Deskjet PrinterMürekkep Püskürtmeli Yazıcılar:

Bu Yazıcı/Printerler günümüzde artık hayatımızının her alanında karşımıza günlük işler ve kişisel dokümanlar için oldukça sık kullanılmaktadır. Çoğu 2 ile 25 sayfa/dakika hıznda çıktı alabilir. Daha Profesyonel püskürtmeli yazıcılar Plotter olarak adlandırılır. Bu yazıcılar bir sürü alanda kullanışmaktadır.
Baskı kalitesi 300 – 2400 dpi Çözünürlük arasında değişir. Kartuşlar içerisinde saklanan mürekkepler kullandır.
Renkli mürekkep püskürtmeli Yazıcı/Printer’lerin kullanımı oldukça yaygındır. Genel olarak A4 boyutunda kağıdı kabul ederler.
Bunların yanında Sarf malzemesi olarak çıktı kağıdı mürekkep püskürtmeli yazıcılar için olan zarf, etiket ve saydam çalışma kağıtları da kullanabilir. Ayrıca özel fotoğraf A4 Boyutuna kadar her ebadı kolaylıkla bulmak mümkündür.

Lazer PrinterLazer Yazıcı/Printerler:

Lazer Yazıcı/Printer, iş, kişisel dokümanlar ve profesyonel grafik işlerini dökümlemek için en uygun yüksek hıza sahip yazıcılardır.
Lazer yazıcılar tipine göre 4 ile 85 sayfa/dakika hızında çıktı verebilir. Lâzer yazıcıların ilerisinde komutları işleyen ve bilgi akışını düzenleyen Merkezi İşlem Birimleri (CPU) vardır.
Lazer yazıcılar çıktı almadan önce sayfaları, içerisinde bulunan bellekte toplar. İşlemci hızı ne ve yazıcının işlevi ne kadar hızlı ise o kadar hızlı çıktı alabilirler.
Yazıcı tipine göre standart A4 boyutunda kağıdı kabul ederler fakat profesyonel lazer yazıcılar her tip kağıda baskı yapar. Bunun yanında çıktı alırken zarf, etiket ve saydam hatta fotoğraf kağıtları da kullanılabilir.

Bu yazıcı tipleri dışında, özel amaçlar için kullanılan renkli fotoğraf yazıcıları ve çok amaçlı yazıcılar da bulunmaktadır.

3D Printer Nedir? Ne İşe Yarar?

3D Printer/3D Yazıcı veya ”üç boyutlu yazıcı” adlandırılan bu teknoloji bildiğimiz yazıcılar gibi görev yapmaktadır ama temel olarak büyük farklılıkları vardır.

3D Printer denince özetle..

3D Printer/3D yazıcı, Katmanlı üretim (Additive Manufacturing) şeklinde kabul edilmiş bir teknoloji şeklidir. Cad/Cam Teknolojisi ile bilgisayarda hazırladığımız 3 boyutlu modelleri üretebilmemizi mümkün kılıyor.
Aslında olmayan bir cismi hiç bir fire vb olmadan katı olarak üretebilen bir teknolojik bir cihazdır.
Aslında 3D Printer/3D Yazıcı uzunca bir süredir 1984’ten beri kullanılmaktadır. Charles Hull tasarlanan ilk yazıcıdan bu yana sürekli açık kaynak olarak da geliştirilen teknoloji ile farklı üretim tipleri de ortaya çıktı.

3D Printer Nasıl Çalışır?

Üretilecek (yada modellenecek) ürünün 3D tasarım programları (CAD/CAM) veya 3D tarama sistemlerince bilgisayar datası oluşturuluyor.
Tasarım oluşturulduktan sonra model en sık olarak .stl dosya formatına dönüştürülüp 3D baskı süreci başlar.
3D baskı sürecinde ise belli başlı teknikler ile (aşağıda maddeler halinde verdiğimiz) model üretimi gerçekleştirilir.
Bu tasarımda ek düzeltmeler yapılarak ürün hataları giderilir ve tamamlanır.
Model üretimi tamamlanması ise sanayilerde yada eskiye oranla oldukça kısa sürede gerçekleşir. Günlerce uğraşıp yapılabilecek prototip ürün yada model 3D Printer/3D yazıcı sayesinde bir kaç saatte yapılabilir ve hatasız tamamlanır.

3D Printer Teknikleri

Yazdırma/Printing sürecinde birden çok tip, teknoloji ve hammade/materyal vardır. Üretim tipi olarak; Extrusion, Light polymerized, Powder Bed, Laminated ve Wire kategorileri veya sınıfları vardır.
Bu Kategori veya Sınıflar içerisinde çok farklı teknoloji teknikleri bulunmaktadır. Burada en yaygın olarak kullanılan iki tane teknik/terimi ve bunlarda yer alan materyallere yer verdik.

Fused deposition modeling (FDM)

Fused deposition modeling (FDM)

Fused deposition modeling (FDM)

Günümüzde Fused deposition modeling tekniği 3D Printer/3D yazıcılarda kullanılan en yaygın tekniktir.
Genellikle plastik, termoplastik, kauçuk gibi flement şeklinde materyallerin belirli bir ısıda makine üzerinde eritilip 3D Printer/3D Yazıcı üzerinde yer alan hareketli kol sayesinde 2D katmanlar halinde üst üste yapışarak dizilir.
Bu materyaller belirli sıcaklıkta eriyebildiği için defalarca 3D Printer/3D Yazıcı’da kullanılabilir ve maliyeti daha düşürülebilir.

 

 

Selective laser sintering (SLS)

Selective laser sintering (SLS)

Stereolithography (SL)

Stereolithography tekniği genel olarak sıvı halde bulunan reçinenin lazer ışını sayesinde kürleştirilmesi prensibine dayanmakta.
Bu teknikte lazer ışını fotopolimer reçine üzerinde ilk katmanı oluşturur ve üretimi katman katman üst üste yapar. Katman katman yapımı tüm tekniklerde bulunuyor.
Katmanlar yapıldıktan sonra ürün reçine içerisinden çıkarılır.
Bu üretim şekli 1990lar Medikal sektöründe kullanımına başlamıştır. Protez modelleme ve buna benzer alanlarda artık yagınlaşmıştır.

Selective laser sintering (SLS)

Son olarak Selective laser sintering tekniği. Bu teknolojide toz helinde bulunan plastik malzeme lazer ışını ile taranır. Taranan bölge sinterlenerek birbirine kaynaşır ve ilk katman yapılmış olur. Bu işlem yine defalarca üst üste yapılır. Bu teknikte plastik toz yerine metal veya seramik tozlarda kullanılabilir.

 

 

 

3D Printer Ne İşe Yarar ve Nerelerde Kullanılır.

Ne işe yaradığı ve nerelerde kullanılacağını Yazmakla bitmeycek üretici ve modelleme işi ile ilgilenlerin günümüzde olmazsa olmaz diyebilecekleri bir cihazdır. Kısaca her işe yarayabilir her alanda kullanılabilir.

Ev iş yeri yada Ay’da uzay üssü kurulsun isterseniz cocuğuuz kendi oyuncak arabasını, ister Biomedikal sektöründe protez kol ve bacak hatta isterseniz telefonunuzun kırılan arka kapağını yapın. Sınırları ve hayal gücünüz ve modelleme yeteneğinizi kullanarak yapabileceğiniz yada hayal ettiklerinizi yapabilirsiniz.

Back To Top